SMART Craiova

CSM Craiova pe podiumul Campionatului Național de Semimaraton

Cei mai buni atleți din România s-au întrecut astăzi, la Craiova, la Campionatul Național de Semimaraton. O competiție grea, pe traseul Sala Polivalentă – B-dul. Știrbei Vodă – Parcul Tineretului – Sala Polivalentă, pe o lungime totală de 21 de km.

În competiție s-au înscris peste 100 de sportivi din toată țara, 68 bărbați și 38 femei. Și de această dată, sportivii craioveni au reușit să se claseze pe podium.
Locul doi la seniori a fost ocupat de Alexandru Corneschi, locul trei seniori Marius Ionescu, în timp ce pe echipe la seniori a câștigat echipa CSM Craiova formată din Marius Ionescu, Alexandru Corneschi, Marius Bușcă, Andrei Ștefana și Ionuț Drăgușin.
CSM Craiova a ocupat locul 3 la senioare prin Elena Moaga, Ionela Puia, Alina Batila, Mihaela Popescu, Alina Nițuleasa, dar și locul doi pe echipe la tineret feminin prin Cătălina Chirca, Ionela Olteanu și Alexandra Matei.